Energiatõhusus

Hoone on projekteeritud standardkasutusel A energiaklassi.

Avatäited

Aknad on ette nähtud kolmekordsed puit konstruktsioonil pakettaknad. Kogu akende kaalutud keskmine U < 0,8 W/m²K.

Katus

Katus/Katuslagi – hoonel on lamekatus. Katusekatteks on ette nähtud 2x SBS bituumenkate. Vahelaed – hoone vahelaed on valdavalt 265mm paksustest õõnespaneelidest. Kohtades, kus õõnespaneele kasutada ei saa, on vahelaed monoliitsest raudbetoonist.

Ventilatsioon

Hoonesse on ette nähtud korteripõhine soojustagastusega ventagregaat. Värkse õhk puhutakse elutubadesse sissepuhkeplafoonide abil. Väljatõmme santehnilistest ruumidest, köögist ja esikust.

Elekter, nõrkvool,
fonolukusüsteem

Hoonesse paigaldatakse tänapäeva nõudmisi ja vajadusi rahuldav elektrisüsteem. Korterite sanitaarruumide ja esikute kipsist ripplagedesse on paigaldatud süvistatud LED-valgustid. Tubades on olemas valgustite kaabeldus, valgustid tarnib ja paigaldab korteri omanik. Korteritel on välisukse fonosüsteem. Hoone trepikoja sissepääs varustatakse nii luku kui ka fonolukusüsteemiga. Korterite välisuksed on varustatud turvalukuga

Siseseinad

Korterite tubade vahelised siseseinad on metallkarkassil vaheseinad, mis kaetakse mõlemalt poolt kahekordse kipsplaadiga ning värvitakse. Šahtide seinad ehitatakse kergplokist või metallkarkassi mineraalvill isolatsiooniga. 

Kande- ja välisseinad,
fassaad

Hoone on ehitatud monoliit- või monteeritatav raudbetoonist konstruktsioonil. Hoone välisseinad betoonplokkidest 190/240 mm, soojustatud ja viimistletud krohviga ning puiduga. Korterite vahelised ja kandvad seinad on osaliselt laotud mõlemalt poolt krohvitud õõnesbetoonplokkidest ja osaliselt metallkarkassil kipssein. Korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatidest seinad. Kipsplaadid paigaldatakse kahest kihist iga poolt, karkassi vahel paigaldatakse mineraalvill. 

Vahelaed

Hoone vahelaed on valdavalt 265mm paksustest õõnespaneelidest. Kohtades, kus õõnespaneele kasutada ei saa, on vahelaed monoliitsest raudbetoonist. Korterite tubades on lagede kõrgus 2,75 m. Esimesel korrusel osaliselt lagede kõrgus 2,5 m ja viimistlus on valgeks värvitud r/b paneel või kipsplaat. Sanitaarruumides, esikutes, koridorides ja korteri nendes osades, kus paiknevad tehnosüsteemid (nt ventilatsioonitorud), on kipsplaadist valgeks värvitud ripplagi kõrgusega ca 2,4 m. 

Küte

Hoone küte lahendatakse komplektse kaugkütte baasil. Küttesüsteem on kaugkütte võrku ühendatud läbi sõltumatu ühendusega soojussõlme. Hoone varustatakse kollektoritega põrandakütte süsteemiga. Põrandakütte kontuuride soojusandvuse reguleerimine toimub igas ruumis individuaalselt termogerulaatoritega abil.

Veevarustus ja
kanalisatsioon

Igal korteril on eraldi kaugloetavad mõõtjad nii külma kui ka sooja vee jaoks. Kogu tarbevesi saadakse Tallinna Vee trassist ning soojendatakse üle maja enda soojasõlmes. Hoonesse rajatakse olmereoveekanalisatsioon. 

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo
Developed by Reaktiiv